Memorandum UOCHB a ČZU

1 min read

Studenti dvou fakult České zemědělské univerzity v Praze mají nyní jedinečnou příležitost stát se součástí výzkumných týmů Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) a pracovat zde v rámci svých doktorských studijních programů. Memorandum o zajištění spolupráce při realizaci doktorských studijních programů těchto dvou fakult podepsali rektor univerzity profesor Petr Sklenička a ředitel ústavu profesor Jan Konvalinka.

Cílem memoranda je vytvoření podmínek pro výuku a odborný i osobnostní růst studentů, efektivní práci pedagogů a využití finančních prostředků, studijních materiálů a technického vybavení. Spolupráce mezi fakultami a akademickou sférou není nová a memorandum má za cíl poskytnout formálnější rámec.

Tuto spolupráci považují za vynikající příležitost pro studenty fakult i děkani obou fakult, Prof. Vladimír Bejček (FŽP) a Prof. Patrick Van Damme (FTZ). IOCB je renomovanou institucí, která se zabývá základním výzkumem a transferem technologií a doktorandi jsou nezbytnou součástí jejího výzkumu, a v současné době má přibližně 900 zaměstnanců, z toho 230 doktorandů. Spolupráce je vnímána jako příležitost poskytnout studentům ty nejlepší podmínky pro práci na různých projektech a významný přínos pro vědu.